Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/714.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Świąteczne sałatki

Świąteczna sałatka na Wigilię, Wielkanoc

Kiedy zbliżają się święta czy to Wielkanoc, czy też Boże Narodzenie zaczyna się gorączka. Jest ona związana z zakupami prezentów jak również produktów, jakie niezbędne będą podczas pieczenia i gotowania. Kuchnia w tym okresie, to zdecydowanie najbardziej oblegane miejsce w całym domu. Zanim usiądziemy wszyscy przy wspólnym stole do Wigilii a potem świętując przez dwa dni świąt, najpierw trzeba nieco napracować się przy przyrządzaniu dań, jakie na nim się pojawią. W żadnym wypadku nie można pominąć sałatek. To one prócz dań gorących są tymi potrawami, bez jakich trudno wyobrazić sobie święta. Stanowią doskonałą przekąskę oraz dodatek do zakąsek mięsnych i nie tylko, a najważniejsze jest to, że nie trzeba ich odgrzewać po wyjęciu z lodówki, gotowe są do podania.

Dzisiaj dysponować możemy całą masą przepisów znanych z własnego doświadczenia jak też tych, które zaczerpnąć można z Internetu, książki kucharskiej, gazety czy po prostu od znajomych, u których zdarzyło się nam próbować bardzo smacznej sałatki. Ponieważ możliwości jest mnóstwo warto na ten wyjątkowy czas zmienić odrobinę swoje przyzwyczajenia i zamiast tradycyjnie przyrządzić sałatkę jarzynową inaczej.

Wiele osób twierdzi, że ma już dość klasycznego zestawu warzyw, jaki zwykle trafia do świątecznej sałatki. Jeśli więc przyjdzie nam ochota na odmienne smaki, ciekawą formę i będziemy chcieli spróbować kompozycji o niebanalnych składnikach, koniecznie trzeba wypróbować sałatkę na Wigilię z winogronami, serem feta, tuńczykiem, czyli składnikami wegetariańskimi a na Sylwestra z kurczakiem i szynką, koniecznie przygotowując kolorową dekorację. Na stole wigilijnym pojawia się wiele potraw, w niektórych domach jest ich nawet 12 jak głosi tradycja. Z tej tradycji nie chcemy rezygnować, bo jest to jednak, święto wyjątkowe pod tym względem, jednak kilka dodatków z pewnością nie zaszkodzi.

Barwne dekoracje podsycają apetyt i uprzyjemniają spożywanie posiłków, dlatego warto o to zadbać a szczególnie. jeśli chodzi o sałatki. Teraz nawet zimową porą dostaniemy w sklepach zieleninkę w postaci świeżego szczypiorku, natki pietruszki, a na pewno trzeba je brać pod uwagę przygotowując sałatki na Wielkanoc, wiosenne święto. Na tę okazję wartą polecenia jest sałatka z rzeżuchą z dodatkiem sera brie, rzodkiewek, świeżych lub kiszonych ogórków oraz sałaty lodowej.